PEDCO

آموزش استفاده از دستور ریب (Rib) در نرم افزار کتیا Catia

آموزش استفاده از دستور ریب (Rib) در نرم افزار کتیا Catia

نرم افزار Catia

مهندسی مکانیک همه ساله در کشورمان از جمله فراگیرترین و محبوب ترین رشته ها در میان رشته های فنی و مهندسی است. این رشته نه تنها در ایران بلکه در کشورهای پیشرفته صنعتی دنیا مورد توجه می باشد. مهندسی مکانیک از جمله رشته های مادر در رشته های مهندسی است و تاریخچه طولانی دارد.

نرم افزار کتیا (Catia) نیز از جمله مهم ترین ابزارها در رشته مهندسی مکانیک بوده و به ویژه در سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده است. این نرم افزار با توجه به کارکرد سه بعدی آن، کاربرد زیادی در طراحی و مدل سازی قطعات، اشکال و احجام متنوع موجود در صنعت دارد. توانایی بالای نرم افزار کتیا در مدل سازی قطعات باعث شده تا هم اکنون از این نرم افزار در صنایع مختلف قطعه سازی استفاده شود. در نرم افزار کتیا دستورات بسیاری برای اعمال تغییرات در اشکال و محاسبات مربوطه آنها وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها دستور ریب (Rib) است.

آموزش Catia

شرکت طراحی-مهندسی پارت (پدکو) با توجه به کاربرد فراوان نرم افزار کتیا در رشته های مهندسی و به ویژه رشته مهندسی مکانیک تصمیم به آموزش مفاهیم اصلی و نکات مهم این نرم افزار گرفته است. یکی دیگر از دلایل ضرورت آموزش این نرم افزار توسط پدکو، کاربرد فراوان آن در صنعت و شرکت های مهندسی مشاور وابسته به صنعت می باشد. بر این اساس این شرکت سعی دارد ویدئوهای آموزشی این نرم افزار را در قالب مجموعه آموزشی نرم افزار کتیا Catia به صورت کاملا رایگان در وبسایت خود قرار دهد.

آموزش استفاده از دستور ریب (Rib) در نرم افزار کتیا Catia

نخستین ویدئوی آموزشی از سری آموزش نرم افزار کتیا به موضوع استفاده از دستور ریب (Rib) در این نرم افزار اختصاص دارد. در این جلسه سعی شده تا طرح درسی جامع و کامل از این مبحث به همراه مثال های کاربردی و کلامی روان ارائه گردد. آموزش استفاده از دستور ریب (Rib) در نرم افزار کتیا Catia را می توانید در کانال آپارات پدکو نیز تماشا کنید!

مدرس: مهندس جواد صادقی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *