PEDCO

آموزش استفاده از دستور فیلت (Fillet) در نرم افزار SolidWorks برای حذف لبه ها

آموزش استفاده از دستور فیلت (Fillet) در نرم افزار SolidWorks برای حذف لبه ها
نرم افزار SolidWorks

یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای ویژه طراحی دوبعدی و سه بعدی نرم افزار SolidWorks و یکی از مهم ترین دستورات آن دستور فیلت (Fillet) است. نرم افزار SolidWorks باتوجه به قابلیت های فراوانش، در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مکانیک ساخت و تولید، طراحی و ساخت قطعات صنعتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

این نرم افزار شامل سه بخش Drawing، Part و Assembly می باشد. در بخش Drawing نماهای دوبعدی و سه نمای شکل موردنظر را می توان ترسیم کرد. بخش های Part و Assembly مربوط به رسم سه بعدی می باشد. در بخش Part می توان قطعات مختلف شکل را ترسیم کرده و هر قطعه را به صورت یک فایل جداگانه ذخیره کرد. این فایل ها را می توان در محیط Assembly وارد و طبق شکل موردنظر سر هم کرد. درنهایت نیز فایل Assembly را ذخیره کرده و از آن استفاده نمود. هرگاه که تغییراتی در فایل های Part اعمال شود در فایل Assembly نهایی نیز اعمال می شود.

دستور فیلت (Fillet) در نرم افزار SolidWorks

در طراحی تصاویر سه بعدی برای حذف لبه‌ها (گرد کردن آنها) به منظور جلوگیری از صدمه دیدن و یا آسیب رسیدن به دیگر قطعات از دستور فیلت (Fillet) استفاده می شود. همچنین از این دستور درنرم افزارهای طراحی برای افزایش تمرکز تنش قطعات در اتصالات گوشه‌ها یا لبه‌های درونی که متحمل بار هستند استفاده می‌شود. SolidWorks به عنوان یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای طراحی نیز این امکان را با تنظیمات قابل توجه برای کاربران فراهم آورده است.

در ادامه آموزش استفاده از دستور فیلت (Fillet) در نرم افزار SolidWorks برای حذف لبه ها در قالب یک ویدئوی آموزشی برای شما تهیه شده است که می توانید آن را در پایین همین صفحه و یا در کانال آپارات پدکو تماشا کنید.

حتما پس از تماشای ویدئو نظرات خودتون را در پایین صفحه در مورد آموزش این مبحث برای ما ارسال کنید.

ویدئوی آموزشی نحوه استفاده از دستور فیلت (Fillet) در نرم افزار SolidWorks
مدرس: مهندس اردلان صمدزاده
این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on telegram
Share on print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *