PEDCO

آموزش استفاده از دستور Multi section solid در کتیا Catia

آموزش استفاده از دستور Multi section solid در کتیا Catia
دستور Multi section solid در کتیا

زمانی که حجم های پیچیده و با سطح مقطع های متفاوت داشته باشیم دستور Multi section solid که یکی از پرکاربرد ترین دستور های نرم افزار کتیا است به کمک ما می آید که با استفاده از آن می توان دو یا چند مقطع را با خطوط و منحنی های راهنما به هم رساند و حجم مورد نظر را ایجاد کرد.

این دستور را در جعبه ابزار Dress up Features می توانید ببینید که در نسخه های قبلی نرم افزار با نام loft مطرح شده بود. این دستور در دو محیط پارت و ورق کاری به ترتیب با نام های multi section solidو multi section surface قابل استفاده است که عملکردی تقریبا مشابه هم دارند.
عملکرد برعکس این دستور که برای کم کردن حجم های پیچیده و چندمقطعی استفاده می‌شود در همین جعبه ابزار با نام removed multi section عنوان شده است.

ویدئوی آموزشی نحوه آموزش استفاده از دستور Multi section solid در کتیا Catia

در دومین ویدئوی منتشر شده از سری ویدئوهای آموزشی نرم افزار کتیا به نحوه آموزش استفاده از دستور Multi section solid پرداخته شده است. در این ویدئو که توسط کارشناس پدکو تهیه شده است، مقدماتی ازین دستور به نحوی کاربردی و مفید آموزش داده شده است. همچنین در آن آموزشی مقدماتی از دستور بالا را به همراه مثال های کاربردی خواهید داشت. این ویدئو را همچون سایر ویدئوها می توانید در کانال آپارات پدکو نیز مشاهده کنید.

مدرس: مهندس جواد صادقی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on telegram
Share on print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *