PEDCO

آموزش مدل سازی دیسک دوار در تانک حاوی سیال در کامسول Comsol

آموزش مدل سازی دیسک دوار در تانک حاوی سیال در کامسول Comsol

مدل سازی دیسک دوار در کامسول Comsol

این مثال، مدل سازی یک دیسک دوار را در یک تانک حاوی سیالی مانند آب در کامسول نشان می دهد. از آنجایی که هندسه مورد نظر از لحاظ چرخشی متقارن است، این امکان وجود دارد که آن را بصورت یک مدل دو بعدی شبیه سازی کرد تا هزینه های محاسباتی را کاهش داد.
در این شبیه سازی یک جریان آشفته چرخشی خواهیم داشت که در اثر حرکت دیسک دوار داخل تانک ایجاد خواهد شد و در نهایت پس از انجام شبیه سازی سرعت در دیواره های تانک بیشترین مقدار و در وسط تانک، جایی که دیسک دوار حضور دارد، کمترین مقدار خواهد بود.

آموزش نرم افزار کامسول توسط پدکو

پدکو در راستای آموزش نرم افزارهای مهم و کاربردی رشته های مهندسی، این بار به سراغ نرم افزار کامسول رفته است. این نرم افزار برپایه محاسبات مربوط به معادلات ریاضی بوده و کاربرد فراوانی در رشته های مهندسی شیمی و مکانیک دارد. غالبا کامسول برای مدل سازی مسائل و فرآیندهای مختلف سیالاتی به کار گرفته می شود.

ویدئوی آموزشی مدل سازی دیسک دوار در تانک حاوی سیال در Comsol

در همین راستا در این صفحه شاهد اولین ویدئوی آموزشی نرم افزار کامسول تحت عنوان ویدئوی آموزشی مدل سازی دیسک دوار در تانک حاوی سیالی مانند آب هستید. سایر ویدئوهای آموزشی نرم افزار کامسول به تدریج در دسته بندی آموزش نرم افزار Comsol قرار خواهد گرفت. ویدئوهای آموزشی نرم افزار کامسول را می توانید در کانال آپارات پدکو نیز تماشا کنید.

مدرس: مهندس حمید معزی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *